«МИ ПРОДАЄМО РІШЕННЯ!»

Застосування снігозатримувачів на покрівлі з м’якої черепиці не обов’язково, тому що шорстка поверхня черепиці перешкоджає сніжним обвалам з покрівлі, а дірки, в місцях кріплення снігозатримувачів, можуть послабити гідроізолюючу функцію покрівлі.

Клей потрібен у наступних випадках:

    • проклейка ендового килима (10 см з кожного краю), якщо використовується Kerabit 7, а також проклейка черепиці в ендовах
    • обробка димової труби (4 розкроєних фрагмента ендового килима повністю приклеюються до основи покрівлі та вертикально на димову трубу)
    • склейка швів при монтажі підкладкового килима Kerabit 2200 U (горизонтальних – по 10 см, вертикальних – по 15 см)
    • проклейка 10 см рядової черепиці на фронтонах

Клей наноситься рівним шаром в кількості строго відповідно до інструкції. Застосування великої кількості клею може призвести до потьоків.

Kerabit K-EL 2200 U: вага основи 60г/м², розмір 1*15 м, не самоклеючий, основа скловолокно

Kerabit K-EL 2200 UB: розмір 1*15 м, вага основи 60г/м², самоклеючі смуги, основа скловолокно

Kerabit K-EL 2000 U: розмір 1,1*15 м, вага основи 60 г/м², самоклеючі смуги, основа поліестер

D-TEC +: розмір 1*10 м, вага основи 120 г/м², але в порівнянні з K-EL менший вміст СБС-модифікатора, хоча показники міцності на розрив однакові

«Lemminkäinen Katto Oy» рекомендує використовувати підкладковий килим по всій поверхні покрівлі для додаткової гідроізоляції.

При ухилі покрівлі від 11,3º до 18º його застосування не тільки рекомендоване, а й обов’язкове. При ухилі від 18º килим обов’язково застосовується на наступних ділянках покрівлі: карнизні звіси, фронтони, ендови, мансардні вікна, а також на примиканнях, в тому числі до прохідних елементів і димарів.

Ні. Термін служби м’якої черепиці та комплектуючих до неї майже однаковий. У рубероїду, внаслідок інших компонентів сировини та технічних характеристик, термін служби значно менший, ніж у підкладкових килимів Kerabit.

Якщо при пред’явленні гарантійних претензій до м’якої черепиці з’ясується, що причиною послужили ушкодження, викликані застосуванням комплектуючих інших виробників, то гарантія не буде далі розглядатися, тобто гарантія на покрівлю Kerabit має великі обмеження при використанні комплектуючих інших виробників.

Підпокрівельний простір повинен бути вентильованими. Достатнє провітрювання сприяє тривалому терміну служби конструкції та покрівлі. Недостатня вентиляція призводить до таких явищ:

    • висока температура в приміщеннях, особливо в мансардних і горищних, в жарку пору року
    • накопичення вологи в утеплювачі та ослаблення його функцій
    • пошкодження будівельних конструкцій покрівлі, викликаних цвіллю
    • утворення льоду і бурульок на покрівлі
    • внутрішні протікання у вигляді підвищеної кількості конденсату
    • підтікання бітуму в м’якій черепиці та поява здуття в покритті

Ускладнення або відсутність підкровельної вентиляції веде до перегрівання покрівельного покриття.

Однією з важливих задач функціонування покрівельної конструкції є видалення, за допомогою вентилювання, з житлових приміщень конденсату і водяної пари, що утворюється в процесі дифузії.

На вентиляцію покрівлі та горища відразу слід звернути увагу, якщо:

    • на карнизі утворюються бурульки
    • влітку на горищі значно тепліше, ніж зовні
    • теплоізоляція верхнього шару продавлена
    • в покрівельної конструкції є іржаві головки цвяхів, потемніння або сліди цвілі

Вже існуючу вентиляцію покрівлі можливо поліпшити, встановивши коньковий вентиль.

Горище, яке є підпокрівельним простором, вентилюється за допомогою слухових вікон, конькових вентилів або аераторів.

Коньковий вентиль застосовується у новому будівництві. Він більш непомітний на покрівлі, але застосовується на схилах 11,3˚ – 45˚.

Вентиляційні виходи (не покрівельні вентилі) необхідно застосовувати, якщо скати будинку розташовані на різних висотах, так як вентиляційні виходи встановлюються на нижчому схилі поблизу внутрішньої стіни.

Кінцевий вибір робиться з урахуванням архітектури будівлі та вподобань власників будинку.

Дерев’яні конструкції покрівлі бажано обробити антипіренами або антисептиками, для запобігання появи грибка або цвілі.

Вологість основи не повинна перевищувати 20% від ваги в сухому стані. Монтувати на занадто вологу основу не можна, тому що покрита черепицею поверхня буде перешкоджати випаровуванню вологи, і покрівля почне гнити зсередини. Також не можна класти утеплювач на вологі крокви.

Гарантія на м’яку черепицю Kerabit – від 15 до 25 років від дня виробництва матеріалу. Але не треба плутати термін служби покрівельного матеріалу з терміном гарантії на нього. Необхідно самостійно ознайомитися з гарантійними умовами виробника безпосередньо до монтажу і виконати всі вимоги, обумовлені справжньою гарантією.

Наскрізним способом, від карнизного звису до конька через повітряний проміжок (висоту якого необхідно розрахувати), тобто влаштовують спеціальні вентиляційні проміжки, як правило їх два: в нижній частині розташовується отвір для припливу повітря, а в верхній частині витяжний отвір.

Мінімальна висота проміжку повинна складати 50 мм. Розраховується на підставі показників довжини ската покрівлі та схилу. Через верхній проміжок видаляється волога, тобто провітрювання основи обрешітки та контробрешітки забезпечує їм довговічність. Через нижній проміжок видаляється волога, що потрапила в утеплювач з внутрішнього приміщення будинку.

Пароізоляція перешкоджає переміщенню пари, яка утворилася всередині приміщення, в конструкцію покрівлі, а саме в утеплювач.

Тепле і насичене вологою повітря, що переміщується з житлових приміщень в холодні, за рахунок більшого парціального тиску, при охолодженні віддає частину своєї вологи у вигляді конденсату. Тобто кількість вологи, що утворюється, тим вище, чим більша різниця температур зовні та у внутрішніх приміщеннях, тому найбільше вологи потрапляє в підпокрівельний простір в зимовий час.

Проблема не якісно виконаної пароізоляції зустрічається часто. Недостатня пароізоляція призводить до надмірної кількості конденсату і небезпеки гниття конструкції покрівлі. Перешкодою на шляху проникнення пари в підпокрівельний простір є спеціальна плівка з низькою паропроникністю, яка розміщується під теплоізоляцією. Чим менше вентиляційний проміжок в конструкції верхньої основи, тим щільніше повинна бути пароізоляція.

Якісна пароізоляція та наявність достатнього нижнього вентиляційного проміжку – умови довговічної покрівлі всієї конструкції.

Основа завжди робиться суцільною, з шпунтованої дошки, вологостійкої фанери або OSB-плити, товщина яких залежить від відстані між кроквами. Дерев’яні обрешітки робляться з шпунтованої дошки, максимальна ширина якої 95 мм і мінімальна товщина 20 мм (відстань між опорами, тобто крок крокв становить максимум 600 мм). Дошки повинні бути непошкоджені, тобто рівні та сухі, а вологість не повинна перевищувати 20% від ваги в сухому стані. Стики дошок розташовують на місці крокв. Дошки по своїй довжині повинні проходити як мінімум через два прольоти між кроквами, в шаховому порядку. Слід залишити 1-3 мм проміжку між дошками, з огляду на можливе розширення дошок, викликане вологістю і зміною температури. Кожна дошка прибивається до крокв двома гальванізованими цвяхами, довжиною мінімум 70 мм.

Суцільний настил можна зробити з будівельних плит, виготовлених для цих цілей (наприклад, вологостійка фанера або OSB), які монтуються відповідно до вказівок виробника. Товщина плит повинна відповідати як мінімум показникам, наведеним у таблиці. Через можливі уламки або просідання краю, горизонтальні шви повинні бути шпунтованими, якщо немає інших варіантів запобігання осідання. Вертикальні шви розташовуються на місці крокв без утворення перехресних зображень, в шаховому порядку (у розбіг).

При використанні основи з будівельних плит необхідно ознайомитися з інструкцією виробника.

Найбільш уразливі ділянки покрівлі – це ендови (зони внутрішніх перегинів). На ендову доводиться в десять разів більше дощових і снігових навантажень, ніж на інші елементи покрівлі.

Коньки і карнизи також піддаються великим навантаженням, тому що вони схильні до вітру та атмосферних опадів.

Примикання – це одне з найбільш вразливих місць покрівлі, для яких необхідний точний та правильний монтаж.

Покрівлю слід оглядати як мінімум два рази на рік. Рекомендовані періоди перевірки: навесні – після танення снігу, восени – до випадання снігу. Особливо ретельно досліджуються шви покриття і примикання до проходів крізь покрівлю.

У спекотну погоду ходити по покрівлі не рекомендується.

Сміття забирається м’яким віником. Також забирається рослинність, яка потрапила у лотки. Мох видаляється з даху за допомогою віника або ж за допомогою хімічних засобів. Якщо використовуються хімічні засоби, то слід точно дотримуватися інструкції по застосуванню препарату, і перед його застосуванням переконатися в тому, що він підходить для застосування на бітумній покрівлі.

Вручну збираються гострі металеві предмети, при цьому не можна використовувати лопату або будь-які інші гострі інструменти.

Слід переконатися в тому, що вода безперешкодно стікає з покрівлі, якщо ні, то прочистити водостічні воронки. При огляді перевіряються кріплення ізоляції проходів, місця підйомів на димарі та місця примикань покрівельних рулонів. У разі якщо у швах відбулися зміни, тріщини обробляються гарячим бітумом. Також перевіряються металеві деталі покрівлі та основи карнизів.

Ретельний догляд за покрівлею гарантує її функціональність, продовжує термін служби покриття і конструкцій.

М’яка черепиця:

    • екологічність
    • 100% -а герметичність
    • високі показники морозо- і теплостійкості
    • безшумність під час дощу і вітру
    • не конденсує заряди атмосферного тиску
    • стійкість до корозії та гниття
    • можливість роботи на складних покрівлях з мінімумом відходів
    • не потрібно спеціальних інструментів
    • точні розміри 0,318*1 м
    • легкий матеріал
    • великий вибір аксесуарів
    • різноманітність форм і забарвлень, надає широкі можливості для дизайну
    • термін служби не менше 50 років
    • скандинавська якість
    • невисока ціна

Керамічна і піщано-цементна черепиця крім маси переваг, має деякі недоліки:

    • матеріал досить важкий, вимагає під себе посилення всієї конструкції, що впливає також і на вартість робіт
    • необхідний точний розрахунок кількості матеріалу
    • дороге транспортування (матеріал важкий та крихкий)
    • вартість матеріалу, а особливо самих комплектуючих (дуже істотно, якщо покрівля має складну геометрію)
    • якщо матеріал без глазуревого покриття, то він не такий довговічний
    • матеріал важко піднімати на покрівлю

Металочерепиця об’єднує в собі велику кількість марок. Її якість та термін служби залежить від багатьох факторів, але основні: якість сталі, тип полімерного покриття і якість профілювання.
Слабкими сторонами матеріалу є:

    • при невеликій товщині покриття матеріал легко дряпається, як результат піддається корозії
    • деякі покриття не витримують високі температури
    • деякі з них вимагають періодичного фарбування, місця розрізів при монтажі необхідно підфарбовувати фарбою
    • письмова гарантія 5-15 років, у м’якої черепиці від 15 до 25 років
    • багато відходів на складних покрівлях
    • при неякісному профілюванні може порушуватися геометрія листа
    • слабке місце металевої покрівлі – область кріплення, яка через найменшу деформацію температурних розширень, неякісний монтаж і вітрові навантаження розбовтується, і покрівля починає текти. Під час сильного вітру металевий лист може навіть полетіти, якщо він погано закріплений
    • металева покрівля шумить при дощі та вітрі, що вимагає додаткову шумоізоляцію
    • вимагає установки громовідводу і снігоутримувачів
    • при перевезенні потрібен великогабаритний транспорт
    • при монтажі потрібні спеціальні інструменти

Покрівлі також відрізняються конструкцією покрівельного пирога: для м’якої черепиці потрібно суцільна основа, під інші досить звичайної обрешітки. При монтажі натуральної черепиці стандартні кроквяні системи необхідно посилити через значну вагу покрівельного покриття.

Концерн LEMMINKAINEN виробляє бітумну черепицю з 1972 року. До 2003 року матеріал вироблявся під назвою Pikipoika (Пікіпойка).

М’яка черепиця Kerabit складається з декількох шарів:

Основним шаром служить негниюче скловолокно (стеклохолст), що забезпечує черепиці механічну міцність. З двох сторін основа просякнута СБС модифікованим бітумом, який служить захисним шаром гідроізоляції, надає черепиці еластичність і покращує показники тепло- і морозостійкості.

Зверху м’яка черепиця покрита мінеральним посипанням. Воно захищає черепицю від: механічного зносу і УФ-променів, покращує показники пожежної безпеки, робить покрівлю менш слизькою. За рахунок різних кольорів легко вписується у будь-який ландшафт.

Нижній шар складається наполовину з наплавленої захисної HDPE-плівки та наполовину з самоклеючого шару (СБС-бітуму), покритого силіконовою плівкою (видаляється перед монтажем). Завдяки самоклеючому шару гонт легко склеюється між собою і забезпечує стовідсоткову гідроізоляцію. Силіконова плівка на самоклеючому шарі захищає гонт від склеювання між собою під час зберігання м’якої черепиці.

Фірма «Lemminkäinen Katto Oy» виробляє м’яку черепицю в трьох різних формах порізки:

Модель Kerabit K (у вигляді бджолиних сот) – оптимальний варіант, як при новому будівництві, так і при ремонті. Традиційна модель шестикутника підійде для будь-якого типу будинку: дерев’яного, кам’яного і панельного. У цій колекції представлені два варіанти кольорових рішень: однотонні та з використанням додаткового чорного або білого кольору.

Кольори: мідний, червоний, зелений, коричневий, чорний, сірий, червоно-чорний, зелено-чорний, коричнево-чорний, синьо-чорний, сіро-білий.

Модель Kerabit L – звивистий гонт, що представляє собою різні за величиною прямокутники, допоможе створити Вашому будинку свій неповторний стиль. Черепиця в вигляді «неправильних прямокутників» допоможе втілити будь-які сміливі архітектурні проекти.
Кольори: червоно-чорний, зелено-чорний, коричнево-чорний, синьо-чорний, сіро-білий, мідний.

Модель Kerabit S – оригінальний закруглений гонт, що нагадує морські хвилі, для тих, хто хоче додати своєму будинку більше індивідуальності. Не тільки форма матеріалу, але й забарвлення, запозичене від природних фарб, дозволять будинку вдало вписатися у будь-який ландшафт. Дана модель є ексклюзивною формою компанії «Lemminkäinen Katto Oy».
Кольори: червоно-чорний, зелено-чорний, коричнево-чорний, сіро-білий.

На даний момент ведуться розробки четвертої моделі.

Довжина м’якої черепиці Kerabit 1000 мм, ширина 318 мм.

Відхилення в розмірах ± 3 мм, за стандартом якості EN 544, але при виробництві матеріалу таких відхилень намагаються уникати. Після заміни гідравлічної різки (під тиском води) на механічну (різцями) в 2003 році, відхилень в розмірах не спостерігалося.

Товщина м’якої черепиці Kerabit 3,3 мм

Теплостійкість – це показник точки розм’якшення бітуму, який визначає чи «не потече» покрівля дуже жарким літом на сонячній стороні будинку.

Теплостійкість по ГОСТу характеризується температурою, яка не викликає сповзання посипання, появи здуття та інших дефектів верхнього шару.

Теплостійкість м’якої черепиці Kerabit +115 ˚С, з випробувань в системі ГОСТ. Це високий показник для даної категорії матеріалів.

Необхідно пам’ятати, що одним з важливих чинників є якісно виконана вентиляція підпокрівельного простору.

Мінімальний ухил покрівлі з м’якої черепиці 11,3˚. Максимальний ухил не обмежується, можна покривати навіть примикачі до дахів вертикальні ділянки стін. 

Необхідно пам’ятати, що на ухилах 11,3˚-18 ˚ обов’язкове застосування підкладкового килима по всій поверхні покрівлі. Можна застосовувати м’яку черепицю і на малих ухилах, але тоді м’яка черепиця матиме декоративну функцію, а не гідроізолюючу, тобто під неї повинна бути зроблена справжня повноцінна гідроізоляція з рулонних килимів.

М’яку черепицю при зберіганні необхідно оберігати від дощу і сонячних променів. При жаркій погоді упаковки бітумної черепиці слід зберігати в затіненому місці та приносити на місце монтажу по мірі необхідності. В такому випадку захисна плівка на клеючому шарі легше знімається і не прилипає до матеріалу.

Якщо монтаж м’якої черепиці відбувається при температурі нижче +5 ° С, то за пару днів до монтажу її слід помістити в тепле приміщення (близько + 20 ° С). М’яку черепицю потрібно приносити з теплого приміщення на місце монтажу поступово, по мірі необхідності.

Порядок складування та подачі матеріалу на дах залежить від погодних умов. Піддони з покрівельним матеріалом, безпосередньо перед монтажем, не повинні піддаватися як тривалого охолодження при низьких температурах, так і нагрівання під сонцем.

При добре виконаній пароізоляції деяка кількість пару може проникати в утеплювач, а також під обрешітку може потрапити волога під час дощу, снігопаду тощо. Накопичення вологи в конструкції знижує її теплозахисні властивості та призводить до корозії несучих елементів. Термін служби такого даху істотно скорочується, і через нетривалий період часу з початку експлуатації дах вимагає дорогого ремонту. Антиконденсатні та дифузійні плівки допомагають зберегти властивості утеплювача. Залежно від типу, матеріали пропускають або поглинають пар.

Антиконденсатні плівки паронепроникні. Застосовуються для металочерепиці та традиційної черепиці, тому що під ними утворюється конденсат у великих кількостях.

Супердіфузійні мембрани – водонепроникні, але паропроникні.

Для монтажу м’якої черепиці при температурі нижче +5º С упаковки з черепицею перед монтажем слід зберігати в теплому приміщенні. Під час монтажу необхідно застосувати термофен, не варто сподіватися на те, що весняне сонце розтопить самоклеючий шар, тим більше цей шар може забруднитися або висохнути. Щоб намертво склеїти гонт з основою і гонтом сусідніх рядів, забезпечуючи герметичність покриття, необхідне сонячне літнє проміння, яке поступово «розтоплює» самоклеючий шар. Ще важливим моментом є те, що клей, який застосовується в багатьох місцях, приклеює лише при температурі вище + 5º.

Крім того, в мінусову температуру можна виконувати підготовчі роботи для м’якої покрівлі: монтувати кроквяну систему, суцільний дерев’яний настил, утеплювач, паро- і гідроізоляцію, не забуваючи захищати конструкцію даху від снігу, використовуючи міцну поліетиленову плівку або звичайний руберойд. Можна покрівельну конструкцію також залишити на зиму, покривши підкладковим килимом Kerabit 2200, а навесні вже укладати м’яку черепицю.

При необхідності можна монтувати м’яку покрівлю і в мороз. Для цього поверх даху (або якоїсь її ділянки) будують дерев’яну або металеву конструкцію, вкриту спеціальною для будівельних лісів шумопилезахисною плівкою або поліетиленовою плівкою (так званий «тепляк»). Зсередини «другий дах» обігрівається, в результаті чого досягається необхідна плюсова температура.

Варто додати, що «тепляк», який накриває весь будинок, дає можливість вести не тільки покрівельні, але й, наприклад, штукатурні роботи на фасаді, для яких також необхідно тепло. «Тепляк» – це непросте інженерна споруда: він повинен бути стійкий до вітрових і снігових навантажень, а також зручний для переміщення людей і будматеріалів.

Втрата посипки у м’якої черепиці Kerabit мінімальні – 1,12 грам з одного гонту.

Щоб бути впевненими, що бітумний шар повністю покритий гранулятом, при виробництві м’якої черепиці Kerabit використовується надмірна кількість (з надлишком) посипання.

Відповідно до стандарту EN 544, втрата гранул не може перевищувати 2,5 грама (процедура тестування EN 12039) на кв. метр.

За стандартом ГОСТ 30547-97 «Матеріали рулонні покрівельні та гідроізоляційні» втрата посипання для рулонних покрівельних матеріалів з грубозернистим посипанням повинна бути не більше 3,0 г/зразок для бітумних і не більше 2,0 г/зразок для бітумно-полімерних матеріалів.